Komentarze 4
 • Maryla
  17.01.2018 18:41
  To prawda, podział wśród chrześcijan jest duzy i ciagle narasta. To niszczy bardzo Kosciol od wewnatrz.
 • gut
  17.01.2018 18:57
  Sprawa Dla Modlitwy. ;)
 • Jarosław_Dobrowolski
  17.01.2018 21:42
  Tajemnica Jedności (III)

  a kiedy szatan rozproszy gdzieś uczniów
  krzycząc, że jedność znów się zapodziała
  nie odpowiadaj – z wiarą wpatrz się w HOSTIĘ
  W KTÓREJ NA ZAWSZE JEDNOŚĆ POZOSTAŁA!
 • wujek_Olek
  18.01.2018 10:48
  Tak jest. Podział ma swoje historyczne powody, np. nauka Marcina Lutra szczególnie w sprawie usprawiedliwienia, zobacz https://pl.wikipedia.org/wiki/Usprawiedliwienie , oderwała "reformowane" Chrześcijaństwo od jego żydowskich korzeni, "róbta co chceta, wiara was zbawi", Bóg Lutra bardziej przypomina w tym Allaha, który daje błądzić i za to karze albo i nie, niż Boga Abrahama.
  A "po czynach (owocach) ich poznacie" jest wspólne Judaizmowi i prawosławnemu czy katolickiemu Chrześcijaństwu.
  Wszystkie tendencje w KRK dążące do protestantyzacji są szkodliwe, wręcz zabójcze. Widzimy to po stanie protestanckich "kościołów", a jest ich w USA tysiące a w Ameryce Południowej kilkanaście- jak nie -dziesiąt tysięcy, każdy z nich głosi swoją dowolną "prawdę", jak i nasze świeckie państwa dowolnego prawa, ale tych jest mniej. Dowolność unicestwia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...