Mszy św. 12 listopada w Krzyżowej, w rocznicę porozumienia polsko-niemieckiego, przewodniczył abp Alfons Nossol.
9 listopada 1989 roku kanclerz Helmut Kohl rozpoczął wizytę w Polsce, jednak tego samego dnia musiał wrócić do kraju - w Niemczech upadał mur berliński. Do Polski wrócił dwa dni później. W trakcie wizyty kanclerz Niemiec miał wziąć udział we Mszy Świętej. Zdecydowano, że zostanie ona zorganizowana w Krzyżowej na Dolnym Śląsku, gdzie przed wojną znajdował się majątek rodziny von Moltke. Tam spotykała się antynazistowska grupa opozycyjna - Krąg z Krzyżowej, której członkowie za swoją postawę zostali skazani na śmierć.
W ciągu sześciu wieczorów kilkunastu kursantów pisze ikonę Jezusa Pantokratora.
Ponad 200 osób z 14 krajów świata uczestniczy w rozpoczętym dzisiaj w Krakowie Kongresie Międzynarodowej Wspólnoty Ekumenicznej. Odbywa się on pod hasłem: "Miłość Chrystusa przynagla nas". Inauguracja wydarzenia odbyła się w auli bł. Jakuba w klasztorze ojców franciszkanów.
Bracia ze wspólnoty w w Taizé utrzymują się z pracy własnych rąk. Pracują między innymi w garncarni. W Taizé nie brak zajęć przy samym kościele, w kuchni czy choćby w... garażu, gdzie spotkasz br. Macieja z Polski. Praca przeplata się z modlitwą i mnóstwem spotkań z ludźmi. ZDJĘCIA
Spotkanie Wspólnej Grupy Roboczej Światowej rady Kościołów i Kościoła Katolickiego.
Już po raz czwarty odbyła się Ekumeniczna Droga Krzyżowa. Rozpoczęła się kościele Pokoju we Frankfurcie, a zakończyła w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.
We Wspólnocie Błogosławieństw w Strzelcach Opolskich od 3 do 9 lutego odbyła się sesja rekolekcyjna, na której powstały ikony Oblicza Chrystusa. Od strony warsztatowej uczestników poprowadziła Małgorzata Duda. Konferencje głosił ks. Stanisław Zioła.
28 stycznia 13 dzieci uczestniczy w "Feriach z ikoną" w wiejskiej świetlicy. Organizatorem wydarzenia jest parafia przy współpracy miejscowej SP i gminy.