Kanada: Anglikański biskup księdzem katolickim

"Do katolicyzmu przekonał mnie Joseph Ratzinger"

Były anglikański arcybiskup z Kanady przyjął katolickie święcenia kapłańskie. Ks. Peter Wilkinson ma 72 lata. Jest pierwszym kanadyjskim duchownym anglikańskim, który przyjął wiarę katolicką w ramach ustanowionych przez Benedykta XVI struktur kościelnych dla byłych anglikanów. Został inkardynowany do utworzonego w ubiegły piątek 7 grudnia dekanatu św. Jana, czyli kanadyjskiej gałęzi ordynariatu dla byłych anglikanów w Ameryce Północnej.

Przed konwersją był zwierzchnikiem tradycjonalistycznej gałęzi kanadyjskich anglikanów. Jest żonaty i w związku z tym nie będzie mógł przyjąć święceń biskupich. Powierzono mu funkcję proboszcza parafii dla byłych anglikanów.

Jak wyznał po święceniach, do katolicyzmu przekonał go Joseph Ratzinger, a dokładniej jego książka „Szukajcie tego, co w górze”. Jego zdaniem Benedyktowi XVI bliski jest tradycyjny anglikanizm, a w szczególności jego przekonanie, że o sile Kościoła decydują święci i piękno liturgii.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

 • Savonarola
  12.12.2012 00:05
  Zamienil stryjek siekierke na kijek... W nagrode za "nawrocenie" biskup powinien otrzymac cudowna relikwie-laskami slynaca onuce swietego Ulryka i koralikowe liczydelko (pomocne przy odmawianiu zdrowasiek).Zyczymy powodzenia,sukcesow i zapraszamy na pielgrzymke do Midland...Moze biskup obejmie stanowisko po ex-biskupie Rajmundzie Lahey-milosniku dzieciecej pornografii.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Reklama

  Reklama