Separatyści zastrzelili duchownego

Na blokadzie drogowej w Konstantynówce w obwodzie donieckim separatyści zastrzelili dziś kapłana prawosławnego – poinformował na Twitterze Sergiusz Harmasz, redaktor naczelny wydania „Ostriw”. Z jego relacji wynika, że duchowny, który mieszkał w sąsiedztwie, wyszedł, aby przemówić im do rozsądku. „Nie dogadali się...” – zaznaczył Harmasz.

Po pewnym czasie na Facebooku wyjaśniono, że zginął ks. Pawło Żuczenko. Według późniejszego wpisu red. Harmasza o. Paweł był proboszczem cerkwi św. Dymitra Dońskiego w Aleksiejewo-Drużkówce.

Zgon kapłana potwierdził później na Antenie Społecznej TV ks. Gieorgij Kowalenko, rzecznik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego. Dodał przy tym, że duchowny ten nie należał już do eparchii (diecezji) gorłowskiej i ostatnio nie pełnił obowiązków duszpasterskich.

Dziś wieczorem Prokuratura Generalna Ukrainy podała, że w kierunku 44-letniego kapłana wystrzelono 8 pocisków z broni automatycznej. Rozpoczęto śledztwo w tej sprawie.

W Konstantynówce, gdzie prorosyjscy separatyści zajęli siedzibę władz miejskich i wieżę telewizyjną, trwa operacja antyterrorystyczna.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • jazmig
    09.05.2014 20:17
    Co to za Ostriw? Kolejna banderowska propagandówka? Przeglądam relacje w różnych mediach i na tę informację nie trafiłem na historię o tej śmierci, a nasze media na pewno by ją nagłośniły.

    Proponuję redakcji GN, żebyście przestali być tubą propagandową Kijowa i zajęli się sprawami związanymi z religią, a Ukrainę zostawcie do czasu, aż się tam to wszystko wyjaśni.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )