Cyryl I apeluje do Dumy o całkowity zakaz aborcji

Patriarcha przyznał, że zauważył pewien progres w postrzeganiu zła, jakie niesie aborcja.

Występując w Dumie Państwowej Federacji Rosyjskiej patriarcha moskiewski Cyryl wezwał 26 stycznia do stopniowego wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Zaapelował również o zastosowanie ulg finansowych dla rodzin wielodzietnych.

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia przypomniał, że niejednokrotnie zwracał się do deputowanych w sprawie zakazu aborcji. Zauważył pewien progres w postrzeganiu zła, jakie niesie aborcja, i zaapelował, żeby stopniowo doprowadzić do jej całkowitego zakazu. Ma to być nie rewolucyjny, ale konieczny powrót do stanu normalnego, bez którego niemożliwe jest osiągnięcie przez kobiety i mężczyzn szczęścia. Kolejny raz Cyryl podważył pogląd, że stosowanie aborcji prowadzi do większej pomyślności materialnej i sprzyja robieniu kariery. Zaproponował deputowanym wprowadzenie programu wspierającego macierzyństwo i rodziny wielodzietne. Z żalem stwierdził, że takich rodzin nie zaliczono do kategorii obywateli objętych ulgami finansowymi. Zwrócił się do parlamentarzystów rosyjskich o dokonanie zmian prawnych zapewniających rodzinom wielodzietnym ulgi i opiekuńcze preferencje finansowe.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • JAWA25
    27.01.2017 16:35
    I kto to mówi? Przykład wesolutkiej tfurczosci towariszcza cyryla "sprzeciwił się zrównywaniu odpowiedzialności sowieckiej Rosji z nazistowskimi Niemcami za rozpętanie II wojny światowej" http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,11662,patriarcha-cyryl-przeciw-odbrazawianiu-historii.html Jak pisał Kazimierz Wierzyński : WCzK Gestapo UB i da capo
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )