Migranci, kryzys i ekumenizm

Los migrantów z Afryki Północnej oraz światowy kryzys gospodarczy to jedne z głównych tematów, jakie znalazły się w centrum obrad grupy roboczej Kościoła katolickiego i Światowej Rady Kościołów.

Ciało to wspiera i ocenia wzajemne relacje ekumeniczne. Aktualnie pracuje nad raportem przed X Zgromadzeniem Światowej Rady Kościołów, które odbędzie się za dwa lata w Korei. Spotkanie odbyło się na Malcie i trwało niemal tydzień. Ze strony katolickiej przewodniczył mu metropolita Dublina, abp Diarmuid Martin. Na czele delegacji reprezentującej Kościoły niekatolickie stał natomiast prawosławny metropolita Nifon z Rumunii.

Grupa robocza przygotowuje kilka dokumentów dotyczących na przykład życia duchowego, duszpasterstwa młodzieży czy wspólnych chrześcijańskich wartości. Ze względu na miejsce spotkania wiele uwagi poświęcono problemowi migracji. Dla wielu uciekinierów z Afryki północnej Malta jest bowiem stacją przesiadkową do innych krajów Unii Europejskiej. Uczestnicy spotkania zapoznali się z posługą miejscowego Kościoła wśród migrantów i podkreślili potrzebę większej współpracy ekumenicznej na tym polu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.