Patriarcha Cyryl w Syrii i Libanie

Z „misją pokoju” przebywa na Bliskim Wschodzie zwierzchnik rosyjskiego prawosławia. Na trasie podróży patriarchy Cyryla znalazły się Syria i Liban.

Szczególną uwagę zwróciła jego wizyta w pierwszym z tych krajów, zwłaszcza w kontekście zawieszenia Syrii w członkostwie Ligi Arabskiej, co potępiła Rosja. Patriarcha Cyryl spotkał się w Damaszku z prezydentem Baszarem Al-Assadem, greckoprawosławnym patriarchą Antiochii Ignacym oraz muzułmańskim wielkim muftim Ahmadem Badreddinem. Zaapelował przy tym o dialog i większe wzajemne poznanie między muzułmanami i chrześcijanami. Potępił za to bazujący na ignorancji ekstremizm religijny, który prowadzi do rozlewu krwi. Obecnie patriarcha Moskwy i Wszechrusi przebywa w Libanie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.