4 mln pamiątek po relikwii

Nie milkną w Rosji echa wielkiej peregrynacji relikwii maryjnych, fragmentów pasa, który zgodnie z tradycją był wykonany przez Maryję pod koniec jej ziemskiego życia. Relikwia od 20 października do 28 listopada nawiedziła kilka wielkich miast rosyjskich, najdłużej zatrzymała się w Moskwie.

Organizatorzy peregrynacji, Fundacja św. Andrzeja poinformowali, że w tym okresie rozdano ponad 4 mln. pasków, które były poświęcone przy relikwiarzu zawierającym pas Maryi. Najwięcej rozdano ich w Moskwie, ponad milion 300 tys. Otrzymywali je ludzie, którzy przychodzili do soboru Chrystusa Zbawiciela, gdzie wystawiony był relikwiarz z pasem Maryi. Podano także, że czas oczekiwania na nawiedzenie relikwiarza w Moskwie wynosił 26 godzin, a kolejka ciągnęła się przez 6 kilometrów.

Także w St. Petersburgu wierni czekali w długich kolejkach, które sięgały trzech kilometrów. Fenomen peregrynacji, zaskoczył episkopat prawosławny, który nie spodziewał się, że wierni w tak ogromnej liczbie wezmą w niej udział.

Bp Sergiusz z Sołnecznogorska pod Moskwą powiedział, że ludzie którzy stali w długich kolejkach, aby modlić się przy maryjnych relikwiach wyrażają dramat głodu wiary w Rosji. „Najczęściej sami nie wierzą, ale proszą Boga, abym im pomógł, pomimo ich niewiary”. Rosyjska peregrynacja maryjnych relikwii, przechowywanych w klasztorze Watopedi na Górze Athos była ewenementem, gdyż od wieków nie opuszczały one Grecji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.