Nadzwyczajna modlitwa o pojednanie

W Jerozolimie 28 stycznia po raz siódmy chrześcijanie wzięli udział w nadzwyczajnej modlitwie wszystkich Kościołów o pojednanie, jedność i pokój w Ziemi Świętej i na całym świecie.

Organizatorem tegorocznej liturgii jest koptyjska wspólnota mająca swoją siedzibę przy bazylice Zmartwychwstania Pańskiego. Nabożeństwo zostało zorganizowane w ramach programu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w Jerozolimie trwa do jutra. Jest tam przesunięty o cztery dni ze względu na ormiańskie obchody Bożego Narodzenia.

W ekumenicznej liturgii wzięli udział przedstawiciele głównych Kościołów chrześcijańskich. Do błagalnej modlitwy wiernych zgromadzonych w Jerozolimie, dzięki bezpośredniej transmisji telewizyjnej, włączyli się chrześcijanie z czterech kontynentów świata.

Ekumenicznej liturgii w patriarchalnym kościele św. Antoniego Pustelnika przewodniczył dr Anba Abraham, arcybiskup koptyjskiego Kościoła ortodoksyjnego w Jerozolimie i na Bliskim Wschodzie.

Wybór miejsca celebracji siódmej nadzwyczajnej modlitwy o pojednanie, jedność i pokój podkreślił solidarność wszystkich chrześcijan z Kościołem w Egipcie. Sytuacja w jakiej żyją tamtejsi wierni niejednokrotnie stawia ich wobec konieczności odważnej obrony swojej wiary w Jezusa Chrystusa, nawet za cenę męczeńskiej śmierci.

«« | « | 1 | » | »»