Syria: Chrześcijanie pierwsi do odstrzału

Jeśli w Syrii wybuchnie wojna domowa, jej pierwszymi ofiarami będą chrześcijanie – ostrzega zwierzchnik Kościoła syrokatolickiego patriarcha Ignacy III Younan

Przybył on do Rzymu, by przy okazji konsystorza zabiegać o wsparcie dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. „Młode pokolenia nas opuszczają, szukają szczęścia gdzieindzie. Jeśli chrześcijanom nie zostanie zagwarantowana wolność religijna, na Bliskim Wschodzie pozostaną po nas tylko archeologiczne pamiątki” – ostrzega patriarcha. Tymczasem sytuacja w Syrii jest bardzo niepokojąca.

„Nie tylko chrześcijanie, ale całe społeczeństwo syryjskie obawia się o przyszłość – podkreśla hierarcha. – Syria jest bardzo zróżnicowana pod względem etnicznym i religijnym. Tymczasem władza jest w rękach mniejszości muzułmanów alawitów. Sunnicka większość chce to zmienić. Obawiamy się wybuchu konfliktu o podłożu religijnym, w którym my będziemy pierwszymi ofiarami, bo za nami nikt się wstawi. Mamy jednak nadzieję, że przy pomocy wspólnoty międzynarodowej dojdzie do pokojowego rozwiązania, że uda się stworzyć społeczeństwo demokratyczne, z udziałem wielu tworzących je elementów” dodał zwierzchnik Kościoła syrokatolickiego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • katolik
  20.02.2012 18:43
  Maja pecha żyć w takim miejscu i takim czasie.
 • dośka
  20.02.2012 20:51
  To nie pech to wszystko stać się musi zanim nadejdzie koniec.W apokalipsie jest mowa o wielkim ucisku.Nas też on niebawem dosięgnie(pisząc nas mam na myśli nasze społeczeństwo,naszą kulturę europejską),bo kiedy się u nas zacznie nie mam pojęcia.Nie będę zaskoczona gdy to spotka mnie osobiście.Myślę o prześladowanych i modlę się za nich.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.