Chrześcijanki ofiarami poligamii

Kościół w Pakistanie upomina się o los chrześcijańskich kobiet. Komisja sprawiedliwości i pokoju przy tamtejszym episkopacie kończy kilkuletnią batalię o reformę prawa o małżeństwie i rozwodzie dla niemuzułmanów.

Dotychczas wyznawców Chrystusa obowiązywały kodeksy z odległego XIX wieku a sprawy sądowe ciągnęły się nawet 10 lat. Kościół katolicki przypomina, że nie zależy mu na szybkich procedurach rozwodowych, ale tym razem problemem jest nierówność traktowania małżeństw muzułmańskich i innych wyznań. Od lat broni on chrześcijanek, które zdecydowały się na związki małżeńskie z muzułmanami. To w nich doświadczają one prawdziwej gehenny, poligamii, przemocy i innych przestępstw. Jako wyznawczyniom religii niemuzułmańskiej często nie jest im łatwo zakończyć taki związek, mimo że są w nim bardziej ofiarami niż szczęśliwymi małżonkami. To tylko jedna z form prześladowań wyznawców Chrystusa w tym muzułmańskim kraju.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Maluczki
  08.03.2012 20:13
  W Polsce jest dużo chętnych kobiet na muzułmanki, nawet tu na tym forum kiedyś się na mnie rzuciły, bo odważyłem się niepochlebnie wyrazić o muzułmanach. Może niech się zamienią ?!
 • Maluczki
  09.03.2012 09:26
  Jakoś cicho!
  Myślałem że już będzie długa lista chętnych, a tu nic.
 • Jowan_Michael
  09.03.2012 12:03
  W radiu Watykańskim, którego słuchałem regularnie, niestety teraz tak często nie mogę, niemalże za każdym razem, a więc codziennie, podawane były wiadomości o chrześcijańskich kobietach wykorzystywanych przez muzułmanów.

  Ale dla opinii publicznej to nic. Ani ONZ ani WHO ani media nie chcą pomóc ...
  Wiadomo, kto rządzi tym światem. Jedno można powiedzieć, że one są święte! I są prawdziwymi świadkami Jezusa!

  Deo gratia eis!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.