Mufti chce zniszczyć wszystkie kościoły

Organizacje chrześcijańskie protestują przeciw kontrowersyjnym apelom

W połowie marca Wielki Mufti Arabii Saudyjskiej Abdul Aziz bin Abdullah, wezwał do zniszczenia wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim (AICC). Na jego słowa zareagowała Rada Wszystkich Kościołów Chrześcijańskich Indii. Potępiła jego wezwanie jako przykład fanatyzmu i skrajnej nietolerancji. Przedstawiciele rady zwrócili uwagę, że taki apel jest niebezpieczny dla wszystkich chrześcijan żyjących na półwyspie – donosi agencja Asia News.

Josepha D'Souza, prezes AICC twierdzi, że „popyt” na tak skrajne poglądy jest groźny dla mniejszości religijnych na całym świecie.

John Dayal, sekretarz generalny AICC wezwał rządy w „cywilizowanych krajach” do zapewnienia bezpieczeństwa chrześcijanom krajów arabskich takich jak Jemen, Kuwejt, Bahrajn czy Katar.

Obecnie w Arabii Saudyjskiej wyznawanie chrześcijaństwa jest zabronione. Nie ma tam kościołów. Ostatnio lokalne media w Kuwejcie poinformowały o kontrowersyjnym zapisie Zgromadzenia Parlamentarnego wzywającym do usunięcia kościołów również w tym kraju. Później tłumaczono, że wprowadzenie szariatu w tym kraju i wspomniany zapis nie są wezwaniem do burzenia świątyń, ale zakazem budowania nowych.

W krajach arabskich żyje około 3,5 mln chrześcijan. Z tego 800 tys. pochodzi z Arabii Saudyjskiej

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • katolik
  31.03.2012 13:32
  Kościół Katolicki, Kościół wojujący przestał istnieć wraz ze śmiercią papieża Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, jednak walka z piekłem nie ustała i trwać będzie do końca świata.
  Ap 12: 17 "I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."
 • sebimar
  31.03.2012 14:44
  Zakazać budowy meczetów w Polsce. Chrzescijan tez wrzuca się do jednego worka wiec my tez przyjmujmy odpowiedzialnosc zbiorową.
 • Bartek
  02.04.2012 21:22
  Warto posłuchać tego kazania:

  http://www.piotrnatanek.pl/ostatnie-dyskusje/81-rozmowy-po-objerzeniu-kaza/9099-usunite-kazanie-z-dnia-01042012r
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.