Demokratyczne konsultacje przed wyborem prymasa

Po raz pierwszy w dziejach Kościoła anglikańskiego wybór nowego prymasa zostanie poprzedzony demokratycznymi konsultacjami nad odpowiednią kandydaturą na to stanowisko

Postanowiono tak po zapowiedzi rezygnacji pod koniec roku ze strony aktualnego arcybiskupa Canterbury Rowana Williamsa. Odpowiedzialna za wyłonienie jego następcy jest Koronna Komisja Nominacyjna (Crown Nominations Commission). Zdecydowała ona jednak, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po zasięgnięciu opinii 38 prowincji Wspólnoty Anglikańskiej istniejących na świecie. Konsultacje w tej sprawie rozpoczęły się już w Kościele Anglii, obejmując także inne wyznania chrześcijańskie, a nawet inne religie. Do 30 kwietnia będą przyjmowane, także drogą elektroniczną, opinie i kandydatury ze strony tak całych wspólnot, jak i poszczególnych osób.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.