Konwersja dwóch anglikańskich biskupów

Dwóch anglikańskich biskupów w Kanadzie zostało przyjętych do Kościoła katolickiego.

Ceremonia miała miejsce w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w dwóch miastach: w stolicy kraju Ottawie oraz w Victorii na zachodnim wybrzeżu. Byli biskupi Peter Wilkinson i Carl Reid wyznali katolicką wiarę podczas Mszy, które sprawowane już były w specjalnym, choć wciąż prowizorycznym rycie, łączącym katolicką Eucharystię z elementami tradycji anglikańskiej. W Ottawie sprawował ją tamtejszy arcybiskup Terrence Prendergast, który na tę okazję musiał się nauczyć nowego rytuału. Wraz z byłymi biskupami do Kościoła katolickiego przeszli też wierni z ich dawnych wspólnot anglikańskich.

W Kanadzie nie ma jeszcze ordynariatu dla byłych anglikanów. Jednakże na podstawie wstępnych umów z istniejącym od stycznia ordynariatem w USA Kanadyjczycy będą na razie zrzeszeni w sodalicjach podlegających temu właśnie ordynariatowi.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.