Syria pogrążona w ślepym terroryzmie

Chrześcijanie uciekający z Syrii przestrzegają przed uproszczoną interpretacją wydarzeń w tym kraju.

Z milionowego miasta Homs uciekło już dwie trzecie mieszkańców, w tym 90 proc. chrześcijan. Ci, którzy przedostali się zagranicę, opisują, jak sami byli świadkami manipulowania informacjami. Ugrupowania zbrojne, które utożsamiają się z opozycją, w coraz większym stopniu uciekają się do terroryzmu, zabijają niewinnych ludzi, aby siać zamęt – mówią syryjscy uchodźcy, których świadectwa zamieścił internetowy dziennik Korazym.

W tych dniach przedostał się również na Zachód tekst oświadczenia wystosowanego przez syryjskich hierarchów katolickich. Pomimo trudnej sytuacji udało się im spotkać pod koniec miesiąca w pełnym składzie w największymi mieście Syrii, Aleppo. Obradujący pod przewodnictwem melchickiego patriarchy Grzegorza III Lahhama biskupi stanowczo potępiają wszelką przemoc, bez względu na to, z której strony ona pochodzi. Apelują też do wszystkich stron konfliktu, aby przystąpiły do budowania nowego wielopartyjnego systemu politycznego w Syrii.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.