Co z respektowaniem konwencji?

W Wietnamie osądzono czterech z siedemnastu aresztowanych w czerwcu 2011 r. chrześcijańskich studentów. Wszyscy byli oskarżeni o działalność antypaństwową.

Trzech z nich skazano na kary od 3 do 3,5 roku więzienia. Czwarty otrzymał wyrok w zawieszeniu. Wywołało to szereg polemik oraz zapowiedź apelacji.

Wietnamski episkopat zaapelował do władz, by w procesie odwoławczym respektowano prawo międzynarodowe. Zauważa, że przepisy kodeksu karnego o zbrodni działalności wrogiej Socjalistycznej Republice Wietnamu, które były podstawą oskarżenia, są sprzeczne z konstytucją. Ta bowiem zapewnia wolność słowa, prasy, informacji, zgromadzeń i manifestacji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.