Egipt: chrześcijanie wycofują się z konstytuanty

Przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Egipcie wycofali się ze Zgromadzenia Konstytucyjnego, które opracowuje nową ustawę zasadniczą tego kraju.

Odchodzą z niej zarówno prawosławni, jak też katolicy i anglikanie. Wspólną decyzję w tej sprawie podjęto w czwartek w Kairze. Zdaniem obserwatorów jest to wyraźny sygnał, że chrześcijanie nie chcą legitymizować islamizacji Egiptu, o którą zabiegają muzułmańscy ekstremiści.

W opinii bp. Adela Zaky’ego, katolickiego wikariusza apostolskiego Aleksandrii, Egipt znajduje się pod silną presją islamistów z zagranicy. „Nie respektują oni praw chrześcijan, zapominając, że jesteśmy dziećmi rodzimych Kościołów, które powstały i rozwinęły się w tym kraju” – oświadczył bp Zaky.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Krzysiek
  18.11.2012 12:31
  Nawet turystów, którzy im przywożą kasę, muzułmanie wykurzają z plaży zadymiaczami, wyrzucają z plaży o 17:00 itd - bo, mają ramadan i turyści im przeszkadzają w jego obchodzeniu.
  Jak muzułmanie tak postępują z turystami to co dopiero ze swoimi ziomkami Chrześcijanami.
 • marek
  18.11.2012 13:53
  jetem z Wami, bracia. Mowa Wasza według słów Pana - tak-tak,nie-nie. Chcę miec tak mocną wiarę jak Wy. Niech Pan Was chroni i strzeże !
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.