Kolejne profanacje kościołów we Francji

Informowaliśmy już wcześniej o bezczeszczeniu kościołów we Francji. W ostatnim czasie doszło tam do kolejnych profanacji.

W Cazalis doszło do nocnego włamania do świątyni. Wandale wyważyli drzwi prezbiterium, poprzewracali figury, wyrwali zamki w kościelnych skrzyniach. W Magné świętokradcy w biały dzień wyłamali drzwiczki tabernakulum i porozrzucali Ciało Pańskie. Po raz kolejny został zaatakowany kościół Saint-Clémant w Nantes. Na wewnętrznych kolumnach umieszczono napisy: „SS”, a w sąsiednim kościele Saint-Donatien już po raz drugi podpalono konfesjonał. Ucierpiała także katedra Nantes.  Na jej drzwiach ktoś wymalował satanistyczny odwrócony krzyż.

Tymczasem deputowany rządzącej partii socjalistycznej Nicolas Bays umieścił na Twitterze zdjęcie uniesionej przez Papieża hostii z napisem: „Zawiera ona 0 proc. ciała Chrystusa” (miało to być nawiązanie do niedawnej afery z fałszowaniem wołowiny). Po krytyce polityk wycofał wpis z internetu i przeprosił.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • aa
  08.03.2013 12:26
  Biedny Pan Jezus ;(
 • Iza100
  08.03.2013 13:27
  Widać jak na dłoni, że to sataniści, a nie "zwykli" wandale.
 • MAXIO
  08.03.2013 17:17
  Widać teraz wyrażnie, że ks.dr.Piotr Natanek ma rację pokazując przyczyny takiego postępowania i zachowania wrogów Kościoła Katolickiego.
  Czy nie czas najwyższy aby biskupi zaajęli zdecydowane stanowisko w tej sprawie?
 • Piotr38
  08.03.2013 23:13
  Z każdej strony szatan pokazuje swoją władzę i pragnie jeszcze większej władzy.Związki homoseksualne i adopcja dzieci,no co ??? to normalne żyjemy w takich czasach że nie wolno się z postawić .Bo szatan chce być wszędzie na 1 miejscu.W Kościele jest masa homoseksualistów i pedofilów - to też jest szatan,jakby ktoś nie wiedział !!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.