"Na Wielkanoc przygotujcie się na katastrofę"

Islamiści grożą chrześcijanom.

„O wiele więcej ludzi zginie. Będziemy palić domy i kościoły. Jeszcze nie skończyliśmy. Na Wielkanoc przygotujcie się na katastrofę” – oświadczyli muzułmańscy ekstremiści związani z grupą terrorystyczną al-Shabab, która jest odpowiedzialna za ostatnie ataki na chrześcijan w krajach Wschodniej Afryki.

Wyznawcy Chrystusa w tym regionie są bardzo zaniepokojeni pojawiającymi się groźbami, tym bardziej, że dramatyczny bilans dotychczasowych ataków ciągle rośnie. W lutym przy kościele św. Teresy w Zanzibarze ekstremiści zamordowali katolickiego księdza Evarista Mushi. Prawdopodobnie stoją też za zabójstwem Abdiegio Welliego, pastora Kościoła Zielonoświątkowców, który został zastrzelony w kenijskiej Garissie. W ostatnim czasie w Kenii i Tanzanii spalono lub zniszczono dziesiątki chrześcijańskich świątyń.

„Zebrali wszystkie plastikowe krzesła, przenieśli je na ołtarz, oblali benzyną i podpalili. Ale nie ugniemy się, nawet teraz, gdy nie ma już naszego kościoła. Nadal będziemy czcić Boga na tej ziemi. Pozostaniemy tu tak długo, jak długo będzie się tu objawiać Jego chwała” – powiedział ewangelicki pastor Elijah Israel, po tym jak świątynia, w której posługiwał, została zniszczona.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Adam
  31.03.2013 15:27
  to sa ludzie chorzy z nienawiści !!!
 • Rob Veggett
  01.04.2013 02:54
  Głupia Europa nawpuszczala tego bydła muzułmańskiego, a teraz usuwa się Chrystusa ze szkół i książek aby przypadkiem nie urazić uczuć religijnych "gości" z innych religii w tradycyjnie chrześcijańskiej Europie. A gdyby chrześcijański "gość" w jakimś islamskim kraju miał pr,y sobie jakikolwiek symbol chrześcijaństwa, to go zaraz aresztują lub od razu skrócą o głowę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.