Ekumenicznie o chrzcie świętym

"Żyć łaską chrztu świętego" to temat tegorocznego weekendu ekumenicznego, na który w dniach 15-16 czerwca zaprasza do Warszawy Wesołej Wspólnota Chemin Neuf. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych.

Wśród gości, którzy wygłoszą konferencje i wezmą udział w rozmowie panelowej, będą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich. W niedzielnym spotkaniu weźmie m.in. udział ks. bp Grzegorz Ryś,  podejmując temat "Ochrzczeni w jednym Duchu – wezwani do świadectwa".

To drugi weekend ekumeniczny, organizowany przez tą katolicką Wspólnotę w Polsce.   

- Ekumeniczny charyzmat to kierunek jaki obrała Wspólnota u swoich początków. Pierwszy weekend ekumeniczny (2011) poświęcony był pytaniom o jedność. Tym razem kontynuując temat, chcieliśmy nawiązać do Roku Wiary, przyjrzeć się jej korzeniom, wrócić do łaski chrztu świętego. Zaprosiliśmy wybitnych specjalistów, reprezentujących różne Kościoły. - mówi Lucyna Słup ze Wspólnoty, odpowiedzialna Międzynarodowej Fraterni Ekumenicznej w Polsce.   

Gośćmi weekendu ekumenicznego będą: s. Michaela Borrmann CCN (Kościół Ewangelicko-Augsburgski), Pastor Piotr Karaś (Kościół Zielonoświątkowy), ks. Henryk Paprocki (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny), ks. Bp dr Grzegorz Ryś, o. dr Marek Blaza SJ, o. dr Adam Strojny CCN, (Kościół Rzymsko-Katolicki). Plakat: TUTAJ.

Na dwudniowe spotkanie, które odbędzie się w domu rekolekcyjnym Wspólnoty, przy parafii Opatrzności Bożej w Warszawie Wesołej, złożą się konferencje, wspólna modlitwa, nieszpory w intencji jedności chrześcijan, oraz modlitwa o odnowienie daru chrztu świętego. Pełny program spotkania do pobrania: TUTAJ

- Podobne weekendy są organizowane przez Wspólnotę w  wielu innych krajach od lat. Również w Polsce, gdzie katolicy są w większości, ekumenizm to ważny temat. Chrześcijanie potrzebują jedności - uwrażliwia Lucyna Słup.

Ekumenicznie o chrzcie świętym   Zapisy na weekend ekumeniczny poprzez stronę Wspólnoty http://www.chemin-neuf.pl/formations-chretiennes-pl/weekend-ekumeniczny/weekend-ekumeniczn mailem: wspolnota@chemin-neuf.pl, lub telefonicznie: +48 696 00 22 33

Wspólnota Chemin Neuf powstała w 1975 roku w Lyonie. Jest wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Liczy około 1400 osób reprezentujących różne narodowości. Jest obecna w 25 krajach świata a pracę duszpasterską prowadzi w 50 krajach.

Od początku swojego istnienia Wspólnota gromadzi osoby różnych wyznań. Bracia i siostry wyznania katolickiego, anglikańskiego, wyznań ewangelickich, prawosławnego są pełnoprawnymi członkami Wspólnoty. Wybierają wspólne życie, modlitwę i ewangelizację, nie wyrzekając się własnej tożsamości i działając w komunii z własnymi kościołami, aby dać świadectwo światu, że Bóg tylko łączy, a podziały są tworem człowieka.

O Wspólnocie Chemin Neuf pisaliśmy w GN 21/2013: Marcin Jakimowcz "Skąpani w świetle"

Zobacz filmy realizowane w ramach Międzynarodowej Fraterni ekumenicznej NET FOR GOD: http://gosc.pl/Galerie/Wideo/Chemin_neuf

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama