Egipt: fałszywy zamach

Patriarcha Tawadros II ma się dobrze. Informacje o zamachu na jego życie publikowane na stronach internetowych i w telewizji satelitarnej są nieprawdziwe.

Komunikat takiej treści opublikował Kościół koptyjski w Egipcie. Autorzy oświadczenia zażądali także od mediów sprostowania informacji i zapewnili, że zwierzchnik prawosławnych Koptów modli się za pokój i bezpieczeństwo Egiptu.

Do wzmożonych agresywnych ataków muzułmanów na Koptów dochodzi w tym kraju od momentu obalenia prezydenta Mursiego. Sytuacja egipskich chrześcijan może się jeszcze pogorszyć, ze względu na rozpowszechniane przez Al Kaidę informacje o rzekomym spisku Koptów i Stanów Zjednoczonych, którego celem było właśnie odsunięcie od władzy Mohammeda Mursiego, a ostatecznie stworzenie niezależnego państwa na południu kraju.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.