Rzym: międzyreligijne spotkanie na rzecz pokoju

"Odwaga nadziei" - pod tym hasłem w Rzymie odbędzie się międzynarodowe spotkanie na rzecz pokoju. Jego organizatorem jest Wspólnota św. Idziego.

W centrum obrad, w których wezmą udział przedstawiciele różnych religii, znajdzie się między innymi aktualna sytuacja na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na Syrię i Egipt.

„Odwaga nadziei oznacza także nieustanną modlitwę o pokój w Syrii. I właśnie modlitwa będzie wyznaczała rytm naszego spotkania - mówi kierujący Wspólnotą św. Idziego Marco Impagliazzo. – Ważne jest, że wezmą w nim udział przedstawiciele wspólnot Bliskiego Wschodu. Liczymy m.in. na obecność katolickich i prawosławnych biskupów z Syrii, Libanu i Egiptu, a także przedstawicieli tamtejszych władz społeczno-politycznych. Chcemy zastanowić się nad tym, jak wspólnie budować pokojową przyszłość po zakończeniu trwającego konfliktu. W tym kontekście ważny jest m.in. temat pokojowego współistnienia i poszanowania mniejszości. Jesteśmy przekonani, że poszanowanie mniejszości chrześcijańskich w Syrii musi stać się jednym z fundamentalnych punktów rozmów pokojowych”.

Organizowane przez Wspólnotę św. Idziego międzyreligijne spotkanie „Odwaga nadziei” odbędzie się w Rzymie w dniach od 29 września do 1 października. 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.