Patriarcha chce wolności religijnej

Koptyjski patriarcha Tawadros II zabiega o wolność religijną dla wszystkich mniejszości religijnych w Egipcie. Rozpoczęły się tam prace nad modyfikacją konstytucji ustanowionej w grudniu pod wpływem Bractwa Muzułmańskiego.

Choć islam jest według niej religią państwową, a szariat głównym źródłem prawa, przyznaje ona jednak pewną wolność dwóm innym „religiom księgi”: judaizmowi i chrześcijaństwu.

Prawosławny patriarcha domaga się zmiany tego zapisu, a konkretnie rozciągnięcia tych uprawnień na wszystkich niemuzułmanów. W jego przekonaniu byłby to krok w kierunku faktycznej wolności religijnej. W ten sposób rozwiązany by też został problem innych grup religijnych, w szczególności bahaistów, którzy w Egipcie są pozbawieni wszelkich praw. 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.