Spotkanie Cyryla z Franciszkiem?

Spotkanie patriarchy Cyryla z Papieżem Franciszkiem jest bardzo prawdopodobne. Taką opinię wyraził metropolita Hilarion z patriarchatu moskiewskiego.

Metropolita Hilarion Ałfiejew uważa za bardzo prawdopodobne i możliwe spotkanie Cyryla I z Papieżem Franciszkiem, chociaż wstrzymuje się na razie z określeniem daty i miejsca takiego spotkania. Warunkiem takiego spotkania miałoby być rozwiązanie problemów pokojowego współistnienia obydwu Kościołów bez wyjaśnienia spornych kwestii teologicznych. Zdaniem metropolity Hilariona spotkanie takie powinno być bardzo dobrze przygotowane nie tylko od strony protokolarnej, ale przede wszystkim z punktu widzenia poruszanych i omawianych przez Franciszka i Cyryla problemów.

Od redakcji Wiara.pl

Po raz kolejny pięknie brzmi, ale nic poza tym. Dla Moskwy "rozwiązanie warunków pokojowego współistnienia obydwu Kościołów"  znaczy "rozwiązanie problemu unitów na naszym terenie kanonicznym". Przy tym zwrot "rozwiązanie problemu" trzeba rozumieć jako eufemizm mający znaczenie analogiczne do innych tego typu określeń stosowanych w historii. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama