Katolicy i prawosławni w obronie rodziny

Mamy tę samą wizję rodziny - to związek kobiety i mężczyzny, który ma na celu zrodzenie potomstwa – podkreśla metropolita Hilarion.

Katolicy i prawosławni wspólnie mogą dawać świadectwo światu o wartości ludzkiego życia i rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Wskazano na to na sympozjum zorganizowanym w Rzymie przez Papieską Radę ds. Rodziny. W spotkaniu zatytułowanym „Prawosławni i katolicy razem na rzecz rodziny” uczestniczył m.in. metropolita Hilarion Ałfiejew, który wczoraj spotkał się z Papieżem.

„Mamy tę samą wizję rodziny, tak prawosławni, jak i katolicy. Dla nas rodzina jest związkiem kobiety i mężczyzny, który ma na celu zrodzenie potomstwa – podkreśla metropolita Hilarion. - Nie chcemy dyskryminować związków osób tej samej płci, ale dla nas rodzina to wyłącznie związek kobiety i mężczyzny. Rodzina jest podstawą społeczeństwa, a także państwa. Jeśli zniszczymy tę komórkę, zniszczymy także państwo. Prostą konsekwencją procesu destrukcji są problemy demograficzne. Wkrótce w Europie zabraknie ludzi zamieszkujących ten kontynent. To wynika właśnie ze złej polityki w stosunku do tradycyjnej rodziny”.

«« | « | 1 | » | »»