Cerkiew ogrzeje bezdomnych

W stolicy Rosji na terenie należącym do synodalnego Wydziału ds. Dobroczynności przy patriarchacie moskiewskim otwarto ogrzewalnię dla bezdomnych.

Będą oni tam mogli spędzić noc, poddać się zabiegom sanitarnym i higienicznym czy uzyskać inną niezbędną pomoc.

Z powodu panujących w Moskwie od tygodnia silnych mrozów konieczne było otwarcie ogrzewalni dla bezdomnych. Istniejące w stolicy rosyjskiej miejskie punkty opieki społecznej i adaptacji nie wystarczały z powodu małej ilości miejsc. Przy zamkniętych na noc drzwiach wielu stacji moskiewskiego metra skupiały się grupy bezdomnych pragnących przeżyć kolejną mroźną noc. Nowo otwarty punkt posiada 50 miejsc i sanitariaty z prysznicami. Bezdomni będą mogli spożyć gorący posiłek i otrzymać czyste ubranie.

Etatowym pracownikom ogrzewalni pomagają wolontariusze. Do tej pory pomocy bezdomnym udzielało pięć dobroczynnych organizacji prawosławnych. Oprócz wydzielania środków pierwszej potrzeby bezdomnym pomaga się w odnalezieniu krewnych, odtworzeniu dokumentów, a w razie potrzeby w zakupie biletów do ich stałego miejsca zamieszkania. Od ponad 25 lat podobnej pomocy moskiewskim potrzebującym udzielają Misjonarki Miłości, siostry ze zgromadzenia zakonnego założonego przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama