Cyryl: módlmy się o pokój na Ukrainie

Patriarcha Moskwy wezwał wszystkich wiernych do modlitwy za ofiary konfliktu na Ukrainie. Jego list pasterski zostanie jutro odczytany we wszystkich cerkwiach.

Cyryl I wyraził żal z powodu ofiar śmiertelnych na kijowskim Majdanie i w innych miastach Ukrainy. Wezwał wiernych rosyjskiego prawosławia do modlitwy za zabitych oraz w intencji przywrócenia pokoju społecznego w oparciu o zachowanie tradycyjnych wartości moralnych i religijnych. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia podkreślił, że trudno mu było akceptować informacje o walkach i ofiarach śmiertelnych w Kijowie, mieście, od którego wzięła początek wielka cywilizacja chrześcijańska ,,jednocząca narody Świętej Rusi”. Z ulgą przyjął wiadomość o zakończeniu krwawych starć i wyraził wdzięczność biskupom, którzy, jak się wyraził, „oprócz wysuwania haseł politycznych wzywali również do zachowania spokoju społecznego i braterstwa między Ukraińcami”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.