Rozpoczyna się Jałmużna Wielkopostna 2014

Pod hasłem „Wiara i Miłosierdzie” rozpoczyna się dziś Jałmużna Wielkopostna – doroczna akcja charytatywna prowadzona przez Caritas Kościoła katolickiego, Eleos Kościoła prawosławnego i Diakonię Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Inicjatywa stanowi zachętę, by odkładając drobne kwoty pomóc chorym i starszym.

„Jednym z ważnych elementów akcji jest jej wymiar edukacyjny – podkreśla dyrektor Caritas Polska. – Jest ona skierowana do całej rodziny, ale szczególną uwagę zwracamy na dzieci. Chodzi o to, żeby wychować dziecko do dzielenia się czy rezygnacji z tego, co jest dobre, pozytywne, na rzecz kogoś, kto jest w potrzebie. Zwykle w Wielką Sobotę, kiedy zanosi się pokarmy do poświęcenia, do koszy składane są skarbonki z pieniędzmi, które zostają w parafialnych zespołach lub Caritas diecezjalnych. Przeznacza się je przede wszystkim na pomoc ludziom chorym, cierpiącym” – wyjaśnił ks. Marian Subocz.

W ramach inicjatywy rozprowadzono w Polsce ponad 800 tys. skarbonek wielkopostnych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.