Młodzi Koptowie walczą o przyszłość kraju

Grupa chrześcijańskich aktywistów skupionych wokół egipskiej rewolucji na Placu Tahrir, mobilizuje młodych, aby włączyli się na nowo w pokojową walkę o prawa chrześcijan w tym kraju.

"Najważniejsze jest, że ludzie zaczęli zabierać głos" - mówi dla National Catholic Register, Mina Elkess, jedna z liderek młodych opozycjonistów  zrzeszonych w Maspero Youth Union.

Grupa powstała aby walczyć o prawa człowieka, mobilizując Koptów do aktywnego zaangażowania się w sprawy kraju.

Po wydarzeniach z października 2011, kiedy żołnierze otworzyli ogień do pokojowych demonstrantów na Placu Tahrir, wskutek czego zginęło 6 osób, a ok. 300 zostało rannych, wielu chrześcijan wycofało się z politycznego zaangażowania.

"Sytuacja zmieniła się odkąd do władzy doszedł Mursi i Bractwo Muzułamńskie. Wielu Koptów obawia się co Bractwo mogłoby zrobić" - mówi Elkess.

Odnowiony entuzjazm na rzecz zaangażowania się w sprawy kraju, spotkał się z aprobatą koptyjskiego Kościoła i wparciem biskupa Moussy, duszpasterza młodych Koptów.  

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.