Życzenia dla papieża od patriarchy moskiewskiego

Pierwszy roku pontyfikatu Franciszka przyniósł ważne i dobre owoce – pisze patriarcha moskiewski w liście z życzeniami w pierwszą rocznicę wyboru Papieża.

Cyryl zwraca też uwagę na dalszy rozwój dwustronnych stosunków między patriarchatem moskiewskim a Stolicą Apostolską.

Cyryl I stwierdził, że dążenie Papieża Franciszka do uobecniania ideałów ewangelicznych w życiu społecznym już przynosi dobre owoce, a jego troska o los biednych i cierpiących przypomina ludziom obowiązek braterskiej miłości oraz konieczność wypełniania uczynków miłosierdzia, będących znakiem solidarności wobec potrzebujących.

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia z zadowoleniem podkreślił kontynuację i rozwój wzajemnych stosunków między patriarchatem moskiewskim a Watykanem. Owocem, jak się wyraził patriarcha moskiewski, „wysokiego stopnia wzajemnych relacji”, jest dążenie do umocnienia współpracy katolicko-prawosławnej w dziele utrwalania duchowych i moralnych wartości we współczesnym świecie oraz obrony i służenia uciśnionym.

Cyryl I życzył Franciszkowi wielu sił duchowych i fizycznych, pokoju i Bożej radości w jego ważnej posłudze.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.