Ekumeniczne święcenie pokarmów

W Wielką Sobotę w południe metropolita białostocki abp Edward Ozorowski i ordynariusz prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej abp Jakub poświęcili na placu przed ratuszem przyniesione przez mieszkańców Białegostoku pokarmy na stół wielkanocny oraz przekazali zebranym życzenia paschalne.

Modlitwę rozpoczął wspólny śpiew pieśni wielkanocnej „Wesoły nam dziś dzień nastał“. Nawiązując do jej słów abp Edward Ozorowski powiedział, że "w liturgii Kościoła dopiero jutro będziemy wyśpiewywali te słowa. Ale dla nas ten rozpoczął się już dzisiaj, bo jesteśmy razem. To niezwykle ważne, że żyjąc i pracując razem możemy również razem spotykać się na modlitwie“.

Przypomniał, że święcenie pokarmów ma w Polce długą tradycję. „Jej zadaniem jest przypominanie, że przez ziemię idziemy do nieba. Dlatego chciałbym życzyć, aby wszyscy białostoczanie zasiedli do wielkanocnego stołu z taką wiarą i z taką nadzieją“ – mówił metropolita.

Wielkanocne kosze z pokarmami dla najuboższych mieszkańców miasta przygotowały przy wsparciu Urzędu Miasta Białegostoku Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga”, białostocka Caritas oraz prawosławna Eleos.

Ekumeniczne święcenie pokarmów odbędzie się również na nowych trybunach Stadionu Miejskiego w Białymstoku o godz. 14.00. Wezmą w niej udział władze Jagiellonii Białystok, piłkarze, działacze oraz kibice. Pokarmy poświęcą kapelani białostockiego klubu - ks. kan. Andrzej Dębski i prawosławny duchowny, ks. Andrzej Popławski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.