Ksiądz i świecki szafarz zamordowani

W Papui-Nowej Gwinei zamordowano katolickiego kapłana i towarzyszącego mu świeckiego szafarza Komunii świętej. Stało się to 4 maja, lecz wiadomość została podana dopiero dzisiaj.

Ks. Gerry Maria Inau, wyświęcony zaledwie 9 miesięcy temu, oraz szafarz Benedict pełnili posługę duszpasterską na terenie diecezji Bereina. Okoliczności ich śmierci nie są jeszcze wyjaśnione. Ks. Giorgio Licini PIME z biura prasowego tamtejszej konferencji episkopatu zaznaczył, że mogli oni stać się ofiarą konfliktu plemiennego, który od kilku lat trwa w dolinie Kunimaipa.

Ks. Casmiro Kito MSC, kolega kursowy z seminarium ks. Inau, podkreśla, że był on gorliwym księdzem o wielkiej wierze. - Nie rozstawał się z różańcem i dlatego przyjął drugie imię Maria. Miał wiele serca dla ludzi i służył im z miłością - powiedział duchowny.

Od początku 2014 r. na świecie zabito już 8 kapłanów katolickich, po jednym w: Republice Środkowoafrykańskiej, USA, Wenezueli, Nikaragui, Kanadzie, Papui-Nowej Gwinei, Syrii i we Włoszech.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • M.
    13.05.2014 13:57
    O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i kocham Ciebie z całego serca. Proszę Cię o przebaczenie tym, którzy nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, którzy nie ufają Tobie i którzy Cię nie kochają.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.