Wrogie graffiti przed pielgrzymką papieża

Napisane po hebrajsku antychrześcijańskie graffiti zostało odkryte w piątek na kościele w mieście Beer Szewa w południowym Izraelu - poinformował rzecznik izraelskiej policji Micky Rosenfeld. Do zdarzenia doszło tuż przed pielgrzymką papieża do Ziemi Świętej.

Według fotografii przekazanej przez policję napis, znieważający Jezusa i Maryję, znajdował się na murze otaczającym świątynię.

Niezależnie od tego incydentu w piątek w Jerozolimie zatrzymano dwóch żydów, którzy rozwieszali plakaty "potępiające chrześcijaństwo i papieża". Obu zwolniono pod warunkiem niezbliżania się do papieża Franciszka na odległość mniejszą niż 150 metrów - powiedział Rosenfeld.

Policja podała też, że podobne procedury wszczęto wobec 15 skrajnie prawicowych działaczy, których podejrzewa się o to, że w czasie papieskiej pielgrzymki mogą prowokować niepokoje. Wzmocniono ochronę chrześcijańskich miejsc kultu.

"Nie mamy żadnych informacji na temat ewentualnych planów, których obiektem miałby być sam papież, ale wiemy o planach mających na celu wprawienie w zakłopotanie Państwa Izrael lub zakłócenie porządku publicznego w czasie tej wrażliwej wizyty" - mówił w czwartek szef policji jerozolimskiej Jossi Pariente.

Franciszek jest oczekiwany w Jerozolimie w niedzielę wieczorem; pielgrzymkę rozpocznie w sobotę od stolicy Jordanii, Ammanu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama