Dialog o dalszej integracji kontynentu

Już po raz dziesiąty w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli miało miejsce spotkanie przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich i innych religii z unijnymi liderami.

Do takich regularnych spotkań instytucje unijne zobowiązane są na mocy Traktatu Lizbońskiego. Określa on bowiem, że Unia Europejska prowadzi z Kościołami oraz związkami wyznaniowymi regularny i strukturalny dialog.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęto minutą ciszy upamiętniającą ofiary tragicznego zamachu na Muzeum Żydowskie w Brukseli, do którego doszło 24 maja. Przyjęto również wspólną deklarację dotyczącą Meriam Ibrahim. Ta chrześcijanka z Sudanu, mimo iż była w ciąży z drugim dzieckiem, została skazana na śmierć za rzekomą apostazję. Wykonanie wyroku odroczono jednak na dwa lata, by pozwolić skazanej na odchowanie urodzonego w więzieniu dziecka.

Wśród poruszanych tematów były również: przyszłość integracji europejskiej w świetle ostatnich wyborów do Europarlamentu, rola społeczeństwa obywatelskiego i przekonań religijnych w przestrzeni publicznej, a także rola i miejsce Europy na arenie międzynarodowej.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.