Sprzeciw biskupów wobec działań tzw. Państwa Islamskiego

Rządy ekstremistów muzułmańskich to nadużycia, egzekucje i wszelkiego rodzaju przemoc, które są całkowitym wypaczeniem religii.

Kościół katolicki na Filipinach sprzeciwia się brutalnym działaniom tzw. Państwa Islamskiego. Dzięki zebranym darowiznom i zorganizowanym zbiórkom w ramach solidarności z chrześcijanami i innymi osobami wysiedlonymi przez islamskich bojowników z Iraku, przygotowuje dla nich konkretną pomoc humanitarną. Ostrzega również mieszkających w tym kraju muzułmanów, których jest ok. 6 mln, przed propagowaniem idei kalifatu.

Abp Socrates Buenaventura Villegas przypomina, że rządy ekstremistów muzułmańskich to nadużycia, egzekucje i wszelkiego rodzaju przemoc, które są całkowitym wypaczeniem religii. „Masakry, zabójstwa, niszczenie w imię Boga są wysłaną do świata potworną wiadomością. W ten sposób daje się do zrozumienia, że religia jest narzędziem śmierci i że wiara może być źródłem tak wielu niegodziwości” – podkreślił przewodniczący filipińskiego episkopatu.

Kościół na Filipinach wyraził też zaniepokojenie działaniami niektórych islamskich grup w tym kraju, jak „Abu Sayyaf” czy MILF, które otwarcie poparły działania Państwa Islamskiego. Prawdopodobnie wśród dżihadystów w Syrii i Iraku są także Filipińczycy. Władze szacują, że może być ich ok. stu. Agencja Associated Press podała informacje o dwóch z nich, którzy ponieśli śmierć w walkach z siłami rządowymi w Syrii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama