Ukrainka głoduje w rosyjskim więzieniu

Nadieżda Sawczenko, żołnierz ochotnik batalionu „Ajdar” walczącego na wschodzie kraju, w lipcu ubiegłego roku wpadła w ręce armii rosyjskiej.

Została oskarżona o współudział w zabójstwie dwojga rosyjskich dziennikarzy wojennych i obecnie toczy się przeciwko niej śledztwo. Na znak protestu 12 grudnia Nadieżda rozpoczęła głodówkę protestacyjną przeciw przetrzymywaniu jej w rosyjskim areszcie. O przerwanie głodówki zaapelował do niej metropolita kijowski Onufry, który podlega jurysdykcji patriarchatu moskiewskiego. Hierarcha określił ukraińską lotniczkę jako człowieka mężnego i prosi ją, aby dla dobra własnego oraz swoich najbliższych i ojczyzny zachowała zdrowie.

Nie pierwszy już raz prawosławny hierarcha ukraiński podległy patriarchatowi moskiewskiemu wyraża solidarność z dążącymi do samodzielnego bytu państwowego obywatelami Ukrainy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.