Spotkania biskupów z osobami konsekrowanymi

Trwający w Kościele Rok Życia Konsekrowanego obchodzony jest też na Białorusi. Spotkania biskupów z osobami zakonnymi przy licznym udziale wiernych odbyły się w Grodnie, Baranowiczach i Słucku.

Biskupi Białorusi zachęcali osoby żyjące na co dzień radami ewangelicznymi, by były prawdziwą „reklamą” żywego, obecnego w dzisiejszym świecie Chrystusa, tak by „współczesny człowiek spojrzawszy na ich życie mógł odczuć moc Bożą”.  Dzień Życia Konsekrowanego był dobrą okazją, by wyrazić wdzięczność tym osobom za oddaną i ofiarną posługę w Kościele na Białorusi.

Bp Józef Staniewski osobom konsekrowanym diecezji grodzieńskiej życzył, by przez nie człowiek mógł odczuwać dotyk samego Boga. Podczas spotkania z osobami konsekrowanymi w Słucku metropolita mińsko-mohylewski zaznaczył, że trzeba z wdzięcznością spojrzeć w przeszłość. „Odrodzenie i życie Kościoła katolickiego na Białorusi byłoby niemożliwe bez osób życia konsekrowanego” – powiedział abp Tadeusz Kondrusiewicz. Obecnie na Białorusi posługuje ponad pięciuset zakonników i zakonnic, realizujących powołanie zgodnie z charyzmatem swoich założycieli.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.