Syria: Uwolniono kapłana, ale...

Islamiści nadal przetrzymują wielu zakładników, w tym sześciu kapłanów i biskupów różnych wyznań.

Syryjscy chrześcijanie cieszą się z uwolnienia uprowadzonego ponad miesiąc temu katolickiego księdza obrządku melchickiego Tony Boutrosa, proboszcza parafii św. Filipa Apostoła w miasteczku  Shahba. Jednak po jego wypuszczeniu islamiści nadal przetrzymują wielu zakładników, w tym sześciu kapłanów i biskupów różnych wyznań. Mówi o tym Radiu Watykańskiemu nuncjusz apostolski w Syrii abp Mario Zenari:

„Tak, wiadomość potwierdził mi jego arcybiskup Nicolas Antiba, metropolita Bosry. Już kilka dni wcześniej były pogłoski na ten temat, i wieść o uwolnieniu ks. Boutrosa, która dotarła w uroczystość Maryi Wniebowziętej, została przyjęta jako Jej dar. Po jego wypuszczeniu w rękach porywaczy pozostaje jeszcze sześciu duchownych, w tym dwóch prawosławnych biskupów. Z doświadczenia, jakie już niestety nabyłem, wiem, że każdy przypadek ma swoją specyfikę, nie są wszystkie takie same. Miejmy nadzieję, że nadejdą wkrótce dobre wiadomości także o tych pozostałych sześciu duchownych. Niektórzy z nich zostali uprowadzeni już dwa i pół roku temu” – powiedział abp Zenari.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.