Moskwa: Uroczystość Objawienia Pańskiego

W trakcie modlitwy wiernych moskiewscy katolicy polecali też Bogu braci prawosławnych, którzy dzisiaj przeżywają Wigilię Bożego Narodzenia.

W uroczystość Objawienia Pańskiego moskiewscy katolicy licznie zebrali się w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy przewodniczył tamtejszy ordynariusz, abp Paolo Pezzi.

Homilię arcybiskupa poprzedziło odśpiewanie przez ks. Cyryla Gorbunowa, który kieruje służbą informacyjną moskiewskiej archidiecezji Matki Bożej, głównych dat roku liturgicznego 2016. W homilii abp Paolo Pezzi wyjaśnił, że jest to związne z dzisiejszą uroczystością, wzywającą wszystkich chrześcijan do objawienia światu światła Chrystusa, przyciągającego do siebie ludzi i posyłającego ich do Ojca. Podkreślił, że Bóg stał się Człowiekiem, aby towarzyszyć człowiekowi na jego drodze życiowej. Chrześcijanie, wcielając w życiu obraz człowieka przedstawionego w Kazaniu Chrystusa na Górze, stają się światłem, tak jak gwiazda prowadząca mędrców do żłóbka Betlejemskiego.

W trakcie modlitwy wiernych moskiewscy katolicy polecali też Bogu braci prawosławnych, którzy dzisiaj przeżywają Wigilię Bożego Narodzenia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.