Chrześcijanie w Indiach boją się ataków

Niestety fala przemocy w Indiach nie zatrzymuje się.

W związku z ostatnimi atakami na chrześcijan przewodniczący Wszechindyjskiej Rady Chrześcijan Sajan George zwrócił się do Krajowego Komitetu Praw Człowieka o zagwarantowanie wyznawcom Chrystusa bezpieczeństwa podczas obchodów wielkanocnych.

Niestety fala przemocy w Indiach nie zatrzymuje się. Ostatnio do takiego ataku doszło m.in. w stanie Chhattisgarh, gdzie 15 hinduistycznych fundamentalistów pobiło 65 zielonoświątkowców, w tym także kobiety. Zbezczeszczono również przedmioty kultu. Później, 12 marca, w Tamil Nadu sprofanowano kościół anglikański. 

W tym samym czasie w Karnatace aresztowano pastora zielonoświątkowców po tym, jak został on pobity przez ekstremistycznych hinduistów, kiedy szedł pomodlić się z jednym z wiernych ze swojej wspólnoty.

Sajan George podkreśla, że tego rodzaju „przemoc jest naruszeniem gwarancji konstytucyjnych. Czy w Indiach modlitwa jest przestępstwem, i czy chrześcijanie są innymi obywatelami, niż pozostali Hindusi?” – pyta retorycznie przewodniczący Wszechindyjskiej Rady Chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.