Pielgrzymka irackich chrześcijan do Ur Chaldejskiego

Mimo bardzo ciężkiej sytuacji Iraku chrześcijanie stolicy tego kraju udali się jako pielgrzymi do odległego stamtąd blisko 400 km Ur Chaldejskiego, miejsca urodzenia biblijnego patriarchy Abrahama.

Około dwustu wiernym z różnych parafii Bagdadu towarzyszył chaldejski biskup pomocniczy stołecznej diecezji Basel Yaldo z siedmioma księżmi. Zorganizowana z okazji Roku Miłosierdzia pielgrzymka była największą w ostatnich latach, zważywszy obecne warunki Iraku. „Mamy nadzieję, że zrobimy tu większą pielgrzymkę, z tysiącami uczestników, kiedy Papież Franciszek przyjedzie odwiedzić to miejsce, jeśli Bóg pozwoli” – powiedział bp Yaldo podczas Mszy, której przewodniczył na wykopaliskach archeologicznych starożytnego Ur.

Pielgrzymi z Bagdadu spotkali się też z chrześcijanami Basry i z arcybiskupem tamtejszych katolików obrządku chaldejskiego Habibem al-Naufalim. Opowiedział on im o codziennym życiu wspólnoty wyznawców Chrystusa w tym drugim co do wielkości mieście Iraku. Jest tam już tylko 250 chrześcijańskich rodzin.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.