Ekumeniczna modlitwa o nawrócenie terrorystów

Na celowniku islamistów znaleźli się chrześcijanie.

Ekumeniczna modlitwa o pokój i nawrócenie serc terrorystów była odpowiedzią na falę przemocy, jaka w ostatnich tygodniach przetacza się przez Bangladesz. Na celowniku islamistów znaleźli się chrześcijanie, ale także studenci, intelektualiści oraz blogerzy otwarcie krytykujący rosnący w tym kraju w siłę muzułmański fundamentalizm.

Modlitewne spotkania chrześcijan różnych wyznań odbyły się w stołecznej Dakce, gdzie znajduje się największa wspólnota katolicka w tym kraju, licząca ok. 20 tys. wiernych, oraz w diecezji Khulna. Wziął w nich udział nuncjusz apostolski w Bangladeszu. Licznie obecni byli także pastorzy protestanccy, którzy animowali modlitwę czytaniami biblijnymi. Wskazano, że społeczeństwo ma już dość szerzącej się przemocy i apelowano o budowanie nowego humanizmu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.