Ekumeniczne nabożeństwo w Grocie Piotra

W Antiochii katolicy i prawosławni jak co roku spotkali się dziś rano na wspólnej modlitwie w Grocie Piotra.

Jest to starożytna kaplica na skale, w miejscu, gdzie gromadzili się pierwsi chrześcijanie Antiochii wraz ze swym biskupem św. Piotrem. W nabożeństwie uczestniczyli administrator apostolski Anatolii bp Paolo Bizzeti SJ, nuncjusz apostolski w Turcji abp Paul Fitzpatrick Russell i przedstawiciel prawosławnego patriarchy Antiochii.

Od ubiegłego roku Grota Piotra ponownie została otwarta dla pielgrzymów po wieloletnim remoncie. Niestety, jak zauważa miejscowy proboszcz o. Domenico Bertogli OFM Cap, z powodu niepewnej sytuacji politycznej ustawicznie spada liczba chrześcijańskich pielgrzymów odwiedzających ten region. W 2011 r. było ich ponad 80 tys., a w ubiegłym roku niespełna 10 tys.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL