Podziękowania Cyryla I dla Franciszka

Patriarcha Cyryl przyjął przewodniczącego gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Kard. Giuseppe Bertello przebywa w Moskwie w związku z otwarciem tam wystawy „Rzym wieczny – arcydzieła Galerii Watykańskiej”.

Cyryl I podkreślił możliwość zapoznania się Rosjan z duchowością chrześcijan zachodnich, jaką daje wystawa w Galerii Trietiakowskiej. Wszystkie eksponowane dzieła włoskiej sztuki malarskiej przedstawiają wydarzenia biblijne. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia prosił kard. Giuseppe Bertello o przekazanie Papieżowi podziękowań za umożliwienie przywozu do Rosji tak dużej ilości eksponatów i wyraził nadzieję, że dobre relacje między obydwoma Kościołami będą kontynuowane.

Ze swej strony gość z Watykanu złożył Cyrylowi I życzenia urodzinowe i zaznaczył, że mocnym impulsem do poprawy wzajemnych stosunków prawosławno-katolickich było spotkanie Papieża z patriarchą moskiewskim na Kubie.

Na początku 2018 r. planowana jest w Watykanie wystawa dzieł o tematyce biblijnej należących do Galerii Trietiakowskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama