Ikona od Cyryla I dla papieża

Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego metropolita Hilarion Ałfiejew, spotykając się 10 grudnia z Papieżem, przekazał mu ikonę św. Serafima Sarowskiego.

Był to podarunek od patriarchy Cyryla na przypadające 17 grudnia osiemdziesiąte urodziny Franciszka.

Na spotkaniu poruszono sprawę współpracy kulturalnej między obydwoma Kościołami. Wcześniej Papież ofiarował Cyrylowi I cząstkę relikwii św. Franciszka z Asyżu, a z kolei jemu patriarcha moskiewski podarował relikwie św. Serafina Sarowskiego.

W ramach współpracy kulturalnej w niedzielę 11 grudnia w rzymskiej bazylice Matki Bożej Anielskiej i Męczenników odbył się wspólny koncert chóru Kaplicy Sykstyńskiej i moskiewskiego chóru synodalnego.  

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.