Nepal: zwolniono chrześcijan oskarżonych o prozelityzm

Po pół roku więzienia ośmioro chrześcijan oskarżonych w Nepalu o prozelityzm zostało wyposzczonych na wolność.

Sędzia tamtejszego sądu stwierdził, że nie przedstawiono przeciw nim wystarczających dowodów i fakt prozelityzmu nie miał miejsca.

Komentując wyrok wikariusz apostolski Nepalu stwierdził: „Wierzymy w praworządność, a ogłoszone orzeczenie jasno wykazało, że nie zrobili oni nic nielegalnego. Świecka konstytucja winna pozwalać każdemu na praktykowanie swojej wiary” – dodał bp Paul Simick. Wśród aresztowanych był także pastor protestancki Shakti Pakhrin, który po odzyskaniu wolności powiedział: „Niech się dzieje wola Boga. Cieszyliśmy się, że jesteśmy uwięzieni z powodu wiary. Dzięki łasce Bożej prawda wyszła na jaw”. Natomiast przełożony pracujących w tym azjatyckim kraju jezuitów o. Boniface Tigga zauważył: „My nikogo nie nawracamy. Ludzie przychodzą do wspólnot chrześcijańskich, bo widzą, że ich życie jest lepsze. W świeckim państwie każdy winien mieć wolność wyboru swej wiary”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.