Chrześcijanie są tam coraz bardziej prześladowani.
W nowym roku włoski oddział Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozpoczyna dwa nowe projekty pomocowe przeznaczone dla kobiet w Pakistanie. Jak tłumaczy dyrektor oddziału Alessandro Monteduro, decyzja o skierowaniu pomocy do tego kraju wynika głównie stąd, że chrześcijanie są tam coraz bardziej prześladowani.
Pieniądze zostaną przekazane organizacjom zajmującym się na obszarach wiejskich pomocą kobietom, które są ofiarami przemocy domowej i seksualnej. Chodzi także o te, które siłą zmuszono do małżeństwa z muzułmanami i wyrzeczenia się wiary.
Pierwszy projekt dotyczy kształcenia młodych położnych. Jest to program formacyjny dla 75 osób z 15 regionów w okręgu Faisalabad. Obejmie on szkolenie specjalistyczne mające przygotować osoby, które w małych wioskach zapewnią opiekę kobietom w okresie okołoporodowym.
Natomiast drugi projekt o nazwie „Pomagamy ubogim kobietom” będzie dotyczył wsparcia dla Centrum Pomocy Kryzysowej, założonego przez Siostry Dobrego Pasterza w Lahaurze. Jego celem jest wspieranie ubogich dziewcząt i kobiet, które wymagają pomocy psychologicznej. Często dziewczęta zostają w młodym wieku matkami, a później są odrzucane przez społeczeństwo. W ośrodku może przebywać 15 kobiet, zwykle przez pół roku, a nawet dłużej, jeśli tego wymaga konkretna sytuacja. W ostatnich czterech latach prowadzące ośrodek siostry uratowały 62 kobiety. Świadczy się tam również podstawową pomoc medyczną. Dziewczęta uczą się także pisać i czytać, część z nich bowiem jest analfabetkami.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Odnotowano też wzrost dyskryminacji wyznawców Chrystusa w miejscach pracy.