Ekumeniczne Dni Biblii w Katowicach

Na Śląsku chrześcijanie różnych wyznań spotykają się nie tylko z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

19 marca br. o godz. 16.30 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego – katedrze Kościoła Ewangelicko-Augsburskie odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne z kazaniem ks. bpa Adama Wodarczyka z Kościoła rzymskokatolickiego na rozpoczęcie Ekumenicznych Dni Biblii. Podczas tego nabożeństwa będą wręczone nagrody dla dzieci i młodzieży z konkursu plastycznego o tematyce biblijno-ekumenicznej.

22 mara odbędzie się kolejny Maraton Biblijny w kaplicy św. Barbary na terenie Silesia City Center w Katowicach. Rozpocznie się o godz. 17.00 a zakończy się 21.00. podczas maratonu będzie czytana księga Wyjścia ze Starego Testamentu w przekładzie ekumenicznym. Bedą ją czytać poszczególni członkowie Kościołów chrześcijańskich z Katowic. 

W najbliższym czasie odbędzie się tez kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego, prowadzone przez ks. dra Adama Paliona. (23.04. 2017, godz. 17.00, Biblioteka Śląska, sala Parnassos, pl. Rady Europy 1, Katowice). Spotkanie to rozpocznie nowy cykl wykładów dotyczących Pisma Świętego. Biblia jest zbiorem wielu gatunków literackim i może być odczytywana z różnych perspektyw. Dlatego też organizatorzy proponują dwugłos. Tematem tego spotkania będą słowa z Księgi Ezechiela 36,26: „Dam wam nowe serce i nowego ducha dam w wasze wnętrze.” (BE). Prelegentami będą bibliści, ks. prof. dr hab. Jakub Slawik z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz ks. dr Dawid Ledwoń z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama