Brazylia: kongres Miłosierdzia Bożego

W brazylijskim sanktuarium w Aparecidzie odbył się (22-25 bm.) pierwszy kontynentalny kongres Miłosierdzia Bożego.

Współorganizatorem kongresu była Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji. W kongresie uczestniczyło ponad 500 osób z całego kontynentu, w tym teolodzy, przedstawiciele nowych ruchów i różnego rodzaju duszpasterstw. Zaproszeni też zostali protestanci, którzy przedstawili temat miłosierdzia według nauczania i doświadczenia wspólnot ewangelickich.

Głównym celem kongresu Miłosierdzia Bożego jest refleksja o tożsamości Kościoła, jako Kościoła miłosiernego i stąd prowadzone rozważania, konferencje, dyskusje i modlitwy koncentrują się na słowach Maryi „Jego miłosierdzie rozciąga się z pokolenia na pokolenia nad tymi, którzy się Go boją” (Łk 1,50).

Izaias de Souza, założyciel wspólnoty Nowe Serce (Comunidade Coração Novo) w Rio de Janeiro, podkreśla z naciskiem, że nie można mówić o miłosierdziu, bez wspomnienia postaci Matki Bożej. „Maryja zapewnia i ukazuje światu miłosierne oblicze Boga”.

Punktem odniesienia do wszystkich wydarzeń tego kongresu jest bulla papieża Franciszka o Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia „Misericordiae Vultus” (Twarz Miłosierdzia).  Warto w tym kontekście zacytować słowa kardynała Raymunda Damasceno Assis, jakie wypowiedział w pierwszych zabieganiach poczynionych w 2015 roku, aby miejscem kongresu była Aparecida: „Nadszedł czas, aby przesłanie Bożego Miłosierdzia rozlało nadzieję w sercach, stając się iskrą nowej cywilizacji, cywilizacji miłości”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.