Ożywienie relacji ekumenicznych z Patriarchatem

Wizyta ad limina biskupów Federacji Rosyjskiej.

Katoliccy biskupi z Federacji Rosyjskiej rozpoczęli wizytę ad limina. Wczoraj zostali przyjęci przez Papieża. Mówi abp Paolo Pezzi z Moskwy, przewodniczący Episkopatu Rosji.

„Uderzyła nas serdeczność, wrażliwość i otwartość, którą Papież nam okazał. Spotkanie było bardzo długie. Przez dwie godziny prowadziliśmy dialog z Ojcem Świętym. Papież bardzo się interesował, przede wszystkim naszym życiem osobistym, życiem pasterzy, chciał wiedzieć, jak wygląda nasza działalność duszpasterska. Podjęty został również temat naszej bliskości względem ludzi, w jaki sposób wypełniać naszą misję dla Ludu Bożego i wraz z nim” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Pezzi.

Mówiąc o sytuacji Kościoła katolickiego w Rosji, abp Pezzi zwrócił uwagę na znaczące ożywienie relacji ekumenicznych z Patriarchatem Rosyjskim. Jest to konsekwencją spotkania Franciszka i Patriarchy Cyryla, które miało miejsce przed dwoma laty na Kubie. Pogłębiła się współpraca zwłaszcza na polu działalności społecznej i prorodzinnej – powiedział moskiewski arcybiskup.

«« | « | 1 | » | »»